- Plats för 60 st albumblad
- För albumblad i standardstorlek
- Kvalitetsalbum från Focus med 20 års garanti



Exclusive Line Ringpärm Blå
- Plats för 60 st albumblad
- För albumblad i standardstorlek
- Kvalitetsalbum från Focus med 20 års garanti
Förvara dina bilder med stil! Här har vi en lyxig ringpärm tillverkad av blå läderimitation. Inuti finns plats för 60 stycken albumblad eller fotofickor (ingår ej). På insidan av den bakre pärmen finns en ficka där du kan sätta till exempel en CD- eller DVD-skiva.
Albumet är tillverkat av Focus Nordic som är Nordens ledande producent av fotoalbum. Dina minnen är alltid trygga i ett album från Focus som dessutom ger hela 20 års garanti* på sina album.
*Garantin gäller inte för normala förslitningsskador
Art.nr: 6102Kom även ihåg
INSPIRATION FRÅN @BGAINSPO
Tagga @bgainspo på Instagram för en chans att synas här. Bli inspirerad av andra underbara hem.
Recensioner
Det är svårt att få tag i fotoalbum nu för tiden. Alla förvarar bilder digitalt. Men inte jag! Jag hittar fina fotoalbum hos BGA. Denna gången skulle jag göra minnesalbum med foto som vi hittade när vi tömde min pappas hos. Det behövdes 3 Exlusive Line Ringpärmar för att samla alla foto på ett fint sätt. Nu kan vi (pappas barn och barnbarn) minnas vår uppväxt och vår pappa på ett lätt sätt.
Har tidigare beställt pärmen i blått och var så nöjd, valde att beställa den igen i rött! Perfekt standard-album!
Jag ville ha ett fotoalbum för egna lösa blad som går att skriva på
Enkel billig pärm med möjlighet för egen insättning av blad. Går även att begränsa eller optimera antal albumblad efter önskemål. Mycket flexibel och i snygga basfärger.
Färgen var snyggare än på bilden vilket var ett stort plus. Storleken och intrycket är också bra. Det enda minuset är att man måste vara lite försiktig med själva utsidan, den känns ömtålig och inte "exclusive", men för priset är den toppen!
Den är stadig och har en jättefin blåfärg. Precis vad jag tänkte mig.
Ser bra ut. Roligt med lite finare pärmar.
Stilren och snygg . Ser bra ut i bokhyllan .
Jag är helt nöjd med pärmen. Den motsvarade precis beskrivningen som fanns om den och den är dessutom prisvärd.
Snygg och bra pärm för att sätta albumblad i.